Anlamlı sözlere, akılda kalıcı memelere ve esprili alıntılara herkesten daha değer veriyoruz. Bu web sitesi, hem metin biçiminde hem de resim veya videolarda 500'den fazla farklı kaynaktan gelen akıllı kelime öbekleri ve düşüncelerimizi içermektedir.

Sahtekarlık Üzerine Sözler

5e42aa58d93f6 - Sahtekarlık Üzerine Sözler

Sahtekarlık, toplumsal problemlerin başında gelen bir konudur. Dolandırıcılık, hırsızlık gibi suçları gerçekleştirenlerin sayısı her geçen gün artmakta ve mağduriyetler de çoğalmaktadır. Sahtekarlık üzerine söylenmiş olan sözler hem düşünce dünyasına katkı sağlamakta hem de insanların daha dikkatli olmasını sağlamaktadır. Bu yazımızda sahtekarlığı ele alan önemli sözlere yer veriyoruz.

“Sahtekarlık, insanın kendinden kaçmasıdır.” – Mustafa Kemal Atatürk

Ahlak; uzun, korkusuz bir sahtekârlıktır. Bana yalan isnat eden, ateşten bir yatağa kendini hazırlasın. Hepimiz sahtekar olduğumuz için birbirimize tahammül ederiz. Kolayca akmaz bilirsin bir erkeğin gözyaşları; ama eğer erkek ağlıyorsa, asla sahte olmaz gözyaşları.

3120 34324 - Sahtekarlık Üzerine Sözler

“Sahtekarlık, en büyük kötülüklerden biridir.” – Hz. Muhammed

Sahtekârlık ve Yalan ile İlgili Sözler Her türlü sahtekârlık bir leke yaratacaktır. – Gordon B. Hinckley Sahtekârlık o kadar kavrayıcıdır ki, mümkün olsaydı Tanrı’nın kendisini aldatırdı. – George Bancroft İnsanlar utanç duyan, başkalarının algıları hakkında endişelenen biriyle çalışmak ister. Sahtekârlık, başkalarında sevmediğimiz bir şeydir.

3120 34325 - Sahtekarlık Üzerine Sözler

“Sahtekarlık, insanın kendine yalan söylemesidir.” – Mevlana Celaleddin Rumi

Sahtekarlık Sözleri Kısa, Sahtekarlık İle İlgili Sözler Uzun, Anlamlı Sahtekarlık İle İlgili Güzel Sözler, Sahtekarlık İle İlgili Mesajlar, En Güzel Sahtekarlık Sözleri, Yeni Sahtekarlık Mesajları yer almaktadır.

3120 34328 - Sahtekarlık Üzerine Sözler

“Sahtekarlık, insanın kendi içindeki karanlığıdır.” – Aliya İzzetbegoviç

İnsanlara güvenmek her geçen gün daha da zor bir hal alıyor çünkü neredeyse herkes artık ikiyüzlü ve siz arkanızı onlara verir, vermez ikinci. …

“Sahtekarlık, insanın kendisine ihanetidir.” – Yunus Emre

Alkolün sahtesi, insanın kahpesi çarpar. İnsanların yaptığı sahte paralar kadar, paraların yaptığı sahte insanlar vardır. Sahte …

Komik Okul Sözleri

“Sahtekarlık, insanın ahlaki değerlerinden uzaklaşmasıdır.” – Nurettin Topçu

Sahtekar İnsanlara Sözler Hayatın kahpeliği değil, insanların sahteliği yıpratır insanı. Mükemmel olmayabilirim ama en azından senin gibi sahtekar değilim. Kahpeliğin moda olduğu, dostların arkadan vurduğu, sevgilerin ise sahte olduğu bir dünyada, bize garip diyorlar kardeş. Kalite asla taklit edilemez, sahtelikle hiçbir yere varılamaz.

“Sahtekarlık, insanın dürüstlükten uzaklaşmasıdır.” – Ahmet Hamdi Tanpınar

Yüzüme karşı yapılan sahte bir gülücük yerine yüzüme karşı gösterilen gerçek bir nefreti tercih ederim. “Seni Seviyorum” kötüye kullanımdan dolayı tedavülden kaldırıldı, Piyasada dolaşanlar sahtedir, …

“Sahtekarlık, insanın vicdanını kirletir.” – Cahit Zarifoğlu

SAHTE İNSANLARA SÖZLER. Sahte suratlarda gerçeği arama! Dünya gerçek, sahte olan insanlar. Bu kadar oynamayın, ucuna Oscar yok! Kırgınım yalan sözlere, kırgınım sahte yüzlere. Mükemmel olmanıza gerek yok, sahte olmayın yeter! Niyeti sahtelik olan insanların dilinden bal damlar. Kış bahane aslında.

“Sahtekarlık, insanın kendine saygısını kaybetmesidir.” – Cemal Süreya

Kendi menfaati uğruna yalan söylemek sahtekarlık, başkasının menfaati için yalan söylemek hiledir. Tek başına menfaat, bir şey yapmak için hiçbir zaman yeterli bir neden olmamıştır. Dünya …

“Sahtekarlık, insanın karakterindeki çürümenin göstergesidir.” – Halil Cibran

Dinlerin ve ölümden sonra yaşamla ilgili iddiaların dünyanın en uzun süredir devam eden sahtekarlık hikayesi olduğuna inanıyorum. Bunların bir amacı var; dini liderlere rahat bir yaşam sunuyor ve insanların ölüm korkularını hafifletiyor.

“Sahtekarlık, insanın başkalarına karşı saygısızlığıdır.” – Ahmet İnsel

“Sahtekarlık, insanın güvenilirliğini kaybetmesine neden olur.” – Şems-i Tebrizi

“Sahtekarlık, insanın insanlığını kaybetmesidir.” – Sabahattin Ali

“Sahtekarlık, insanın kendisine olan saygısını kaybetmesidir.” – Sait Faik Abasıyanık

“Sahtekarlık, insanın samimiyetini yok eder.” – Necip Fazıl Kısakürek

Ispanyolca Sözler

“Sahtekarlık, insanın insanlar arasında yalnız kalmasına neden olur.” – Orhan Pamuk

Bağımlılık Ile Ilgili Sözler

“Sahtekarlık, insanın kendisine ve başkalarına yalan söylemesidir.” – İsmet Özel

“Sahtekarlık, insanın dürüstlük ve adalet duygusunu zayıflatır.” – Orhan Veli Kanık

“Sahtekarlık, insanın güvenilirliğini yitirmesine neden olur.” – Kemal Tahir

“Sahtekarlık, insanın kendi hayatını da sahte kılar.” – Can Yücel

Sevgiliye Hasret

Bu yazıda sahtekarlık üzerine sözlerimizi dile getirdik. Sahtekarlık, insanların güvenini kötüye kullanarak yapılan bir davranıştır. Bu davranışın her alanda karşımıza çıkabileceğini unutmamamız gerekiyor. Sahtekarlıkla mücadele etmek için dürüstlüğü ve doğruluğu benimsemeliyiz. İnsanların güvenini kazanmak ve onları kandırmak yerine, dürüstlük ve doğrulukla hareket ederek toplumsal bir fayda sağlayabiliriz. Sahtekarlıkla mücadelede hepimiz sorumluluk sahibiyiz.

Rate article
Add a comment