Anlamlı sözlere, akılda kalıcı memelere ve esprili alıntılara herkesten daha değer veriyoruz. Bu web sitesi, hem metin biçiminde hem de resim veya videolarda 500'den fazla farklı kaynaktan gelen akıllı kelime öbekleri ve düşüncelerimizi içermektedir.

Mirabel Kardeşler

1. Email adresine yeni bir şifre gönderilecek.
2. Hüda Kaya: Halkımız Ümitvar Olsun!
Thank you for watching!
3. Baskıcı Trujillo rejimine boyun eğmeyen ve buldukları her fırsatta bu rejimin dayatmalarına karşı çıkan Mirabel kardeşler 1960 Haziran’ında Clandestina Hareketi’ni başlattılar.
4. Leri Haber
q4
5. Ekmek ve G l
q5
6. Gazete Manifesto
q6
7. 30 yıllık trujillo diktatörlüğüne karşı mücadele ettikleri için 25 kasım 1960’ta diktatörlük askerlerince kaçırılıp, tecavüz edilerek öldürülen ve o tarihten sonra mirabal kardeşler olarak özgürlük, insan hakları ve kadın mücadelesinin simgesi haline gelen patria, minerva ve maria teresa adlı 3 kız kardeş.
8. E itlik, Adalet, Kad n Platformu
q8
9. Salcedo’da Ojo De Agua adlı köyde doğan ve Trujillo diktatörlüğüne karşı mücadele eden Clandestina Hareketi’nin öncülerinden olan Patria, Minerva ve Maria’dır Mirabel kardeşler.
10. Aksaray Haberci
q10
11. “Mirabel Kardeşler”in özgürlük bayrağını dalgalandırmayı sürdüren kadınlar, bu yıl da 25 Kasım’da Türkiye ve Kürt kentleri başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında erkek-devlet şiddetine karşı alanlarda olacak.
12. Uluda s zl k
q12
13. Bunlarla yetinmeyen Trujillo bir halk konuşmasında “Ülkenin en büyük iki sorunu kilise ve Mirabel Kardeşlerdir” diyerek Mirabel Kardeşleri hedef gösterdi.
14. Mirabel Kardeşler, Dominik Cumhuriyetinin kahramanları olabilir.
15. Medya Haber TV – Canl
q15
16. SuperHaber.TV
q16
17. Ne Mirabel kardeşler şiddete uğrayan ilk kadınlardı, ne de şu anda biz bu yazıları yazarken bir evde, sokakta, karakolda şiddet gören kadınlar, son şiddet mağdurları.
18. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü, Mirabel kardeşler anısına her yıl kadınların sokakları.
19. Mirabel Kardeşler haberi sayfasında en son yaşanan mirabel kardeşler gelişmeleri ile birlikte geçmişten bugüne CNN Türk’e eklenen mirabel kardeşler haber başlıkları yer almaktadır.
20. 25 Kasım kadına yönelik şiddetle mücadele günü’nün tarihi Mirabel Kardeşlerin öldürüldüğü gün olan 25 Kasım, 1981 yılında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü ….
21. Gazete Kar nca
q21
22. Sosyalist G ndem
q22
23. SlidePlayer
q23
24. Ata ehirde G ndem
q24
25. Delphin Hotels Blog
q25
26. Özellikle İtalyan kadınları için apayrı bir değere sahip olan bu muhteşem 3 kardeş kadın gücü,insan hakları ve kadına karşı her türlü şiddetin simgesi haline geldiler.
27. Mirabel Kardeşler’in demokrasi ve insan hakları talepleri, onların Trujillo tarafından pek çok kez hapse gönderilmelerine neden oldu.
28. İşte 25 Kasım’ın tarihçesi 25 Kasım.
29. T rkiye Kad n Dernekleri Federasyonu
q29
30. Medya Ayval k
q30
31. Kelebek olup özgürlüğe kanat çırpan kardeşler, politik duruşlarının yanı sıra cinsiyet temelli baskı ve tacize maruz bırakıldı.
32. Suriye Gelecek Partisi Reqa Yürütme Meclis üyesi Semira El Ezîz, 2 Kasım Dünya Rojava İçin Direniş Günü ile 25 Kasım’ı Mirabel kardeşlerden Hevrîn’e değişmeyen erkek saldırganlığına karşı direniş ile hesap soracaklarının altını çizdi.
33. Dominikli şair Pedro Mir, katili kınayan bir edayla Amen de Mariposas (Kelebeklerin Amini) şiirinde Mirabel kardeşleri anlattı.
34. Ege de Birg n
q34
35. Egenin Sesi
q35
36. Stanbul Ger e i
q36
37. Patria, Minerva ve Maria…onlar Mirabel Kardeslerdi… Mirabel kardesler dogduklari ve yasadiklari Dominik cumhuriyetinde diktatörlüge karsi mücadele eden “kelebekler”di.
38. Tarihe Mirabel Kardeşler olarak geçen kız kardeşlerin diktatörlüğe karşı mücadelelerinde güçlerine güç katması Rafael Trujillo’yu hayli tedirgin eder ve Rafael ülkedeki iki tehlike olarak Kilise ve Mirabel Kardeşler’i gördüğünü söyleyerek onları hedef gösterir.
39. Mirabel kız kardeşlerden birinin kod adının ‘Kelebek’ olmasından da esinlenerek.
40. Mirabel Kardeşler’in öldürülmesinden yıllar sonra, 1981 yılında, Dominik Cumhuriyeti’nde Latin Amerika Kadın Kurultayı toplandı ve 25 Kasım’ı Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü olarak ilan etti.
41. Ger ek Gazetesi
q41
42. Dominik Cumhuriyetinde darbe sonrası başkanlığa seçilen ve sonrasında makamından ayrılmayı reddederek 31 sene boyunca Dominik Cumhuriyetini “diktatörlük” ile yöneten Amerikan kıtası tarihinin en kanlı liderlerinden Rafael Trujillo’ya ….
43. Mirabel Kardeşler’in cesetlerini bir uçurumdan aşağıya atıldı ve basında bu olay bir trafik kazası olarak gösterildi.
44. 25 Kasım’dan 6 ay sonra 30 Mayıs 1961’de ise Trujillo bir suikast sonucu öldürüldü.
45. Gazete Kar nca
q45
Rate article
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: