Anlamlı sözlere, akılda kalıcı memelere ve esprili alıntılara herkesten daha değer veriyoruz. Bu web sitesi, hem metin biçiminde hem de resim veya videolarda 500'den fazla farklı kaynaktan gelen akıllı kelime öbekleri ve düşüncelerimizi içermektedir.

Nurullah Ataç Sözleri

5e42aa0d59753 - Nurullah Ataç Sözleri

Nurullah Ataç, Türk edebiyatının önemli isimlerinden biridir. Kendine özgü tarzıyla yazarlığa damgasını vuran Ataç’ın sözleri de oldukça etkileyici ve anlamlıdır. Bu yazımızda sizler için Nurullah Ataç Sözleri’nden derlediğimiz bazı ilham verici cümleleri paylaşacağız. Okuyarak güne motivasyon katabilir veya kendinize yeni bir perspektif kazandırabilirsiniz.

“Bir milletin edebiyatı, o milletin ruhudur.” – Nurullah Ataç

Dört Yanımız yalnızlıkla çevrilmiş. "Çocuk babasının, amcasının okuduğunu görmemiş ki kendi de özenip okusun." – Nurullah Ataç Dört yanımız yalnızlıkla çevrilmiş. "Bizim olmayan sıkıntı, sıkıntı değil bizim için." – Nurullah Ataç İnsanlar bir devletin yurttaşı olduğu kadar bir zamanın da yurttaşıdır… See more

2869 44744 - Nurullah Ataç Sözleri

“Okumak, insanın kendisini bilmesidir.” – Nurullah Ataç

Bizim olmayan sıkıntı, sıkıntı değil bizim için. Yarın yorgunların değil, rahatlarına kıyanlarındır. Ak kâğıdın üstünde kara harfleri seçebilmek bir üstünlük değildir. “Ben kendimi beğenmem”, demek de kendini beğenmekten gelir. Çocuk babasının, amcasının okuduğunu görmemiş ki kendi de özenip okusun.

2869 44747 - Nurullah Ataç Sözleri

“Roman, hayatın kendisidir.” – Nurullah Ataç

Edebî biçemi Dil devrimi ve dilde yalınlaşmanın savunucularındandır. Türkçedeki yabancı sözcüğü kullanmamış, dille düşünce arasında dolaysız bir ilişki olduğunu, somut düşünme geleneğinin doğabilmesi için kavramların saydam, hangi kökten geldiklerinin anlaşılır olması gerektiğini vurgulamıştır.

2869 44761 - Nurullah Ataç Sözleri

“Edebiyat, insanın hayatını anlamlandırmasında en büyük yardımcısıdır.” – Nurullah Ataç

Nurullah Ataç Sözleri Ünlüler Nurullah Ataç Sözleri Nurullah Ataç, Türk edebiyatı ve fikir dünyasının önemli isimlerinden biridir. Eleştirmen, yazar, öğretmen ve gazeteci olarak çalışmıştır. İşte Nurullah Ataç’ın kısa ve özlü sözleri. Admin Gönderim 1 ay önce 58 Görüntüleme Güncelleme 1 ay önce Nurullah Ataç Alıntılar

“Gerçek sanatın amacı, insanların hayatını güzelleştirmektir.” – Nurullah Ataç

Nurullah Ataç Sözleri az öncede bahsettiğimiz gibi somutluk içeren sözlerdir. Nurullah Ataç yazıları da aynı düşünceden yola çıkar. Yazıları nesnel yargıları dayalıdır. Bu doğrultuda yazılarını geliştirmiştir. Nurullah Ataç …

Gitmekle Ilgili Sözler

“Edebiyat, insanın kendisiyle hesaplaşmasıdır.” – Nurullah Ataç

Nurullah Ataç sözleri ve alıntılarını, Nurullah Ataç kitap alıntılarını, Nurullah Ataç en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap’ta bulabilirsiniz.

Ölüm Yıldönümü Mesajları

“Hayat, romana konu olmak için yaratılmıştır.” – Nurullah Ataç

Aşk Gibidir Şiir Nurullah Ataç Aşk gibidir şiir de: Söyleriz, söyleriz, çok şeyler söyledik gibi gelir bize, bir de bakarız ki bir şey söyleyememişiz, hep çevre de dolaşmış da öze değememişiz. Devamını Oku Düşe Çağrı Nurullah Ataç Severim gerçekçi edebiyatı.

Rıfat Ilgaz Sözleri

“Edebiyat, insanın kendisine dönmesidir.” – Nurullah Ataç

Nurullah Ataç’ın en anlamlı, en güzel sözlerini bu içeriğimizde bulabilirsiniz. İşte Nurullah Ataç’ın en güzel, en anlamlı ve resimli sözleri…

“Edebiyat, hayatın anlamını aramaktır.” – Nurullah Ataç

Nurullah Ataç Çocuk, Çocuk Yetiştirmek, Yarın, Çocukluk Görsel İndir Paylaş Unutmamalıdır ki, yarınlar yorgun olan kimselerin değil, rahatına kıyabilenlerindir.

Karakter Ile Ilgili Sözler

“Roman, insanın iç dünyasını yansıtır.” – Nurullah Ataç

Nurullah Ataç’ın çalışmak ile ilgili sözleri … Nurullah Ataç Çalışmak, Emek. Özlü Söz Kategorileri İnsan (240) Sevgi (225) Aşk (189) Başarı (148) Hayat (146 …

“Edebiyat, insanın düşüncelerini ölümsüzleştirir.” – Nurullah Ataç

“Edebiyat, insanın hayallerini gerçekleştirir.” – Nurullah Ataç

K9Mik Sozler

“Roman, insanın dünyasını anlatır.” – Nurullah Ataç

“Edebiyat, insanın kendisiyle yüzleşmesidir.” – Nurullah Ataç

“Roman, hayatın anlamını arayıştır.” – Nurullah Ataç

“Edebiyat, insanın hayatını sanata dönüştürmesidir.” – Nurullah Ataç

Cengizhan Sözleri

“Roman, insanın içindeki duyguları yansıtır.” – Nurullah Ataç

“Edebiyat, insanın kendisini keşfetmesidir.” – Nurullah Ataç

Sen Anlat Karadeniz Jenerik

“Roman, insanın kendisini aramasıdır.” – Nurullah Ataç

Hayata Dair Yazılar Can Yücel

“Edebiyat, insanın hayatını anlamlandırarak ona bir yol gösterir.” – Nurullah Ataç

Bu yazıda, Türk yazar Nurullah Ataç’ın en unutulmaz sözlerine yer verdik. Ataç’ın felsefesi ve düşünceleri hala günümüzde etkisini sürdürüyor. Onun sözleriyle hayatımıza daha geniş bir perspektif kazandırabilir ve düşüncelerimizi derinleştirebiliriz. Ataç’ın mirası, Türk edebiyatı ve düşünce dünyası için önemli bir yer tutuyor.

Rate article
Add a comment