Anlamlı sözlere, akılda kalıcı memelere ve esprili alıntılara herkesten daha değer veriyoruz. Bu web sitesi, hem metin biçiminde hem de resim veya videolarda 500'den fazla farklı kaynaktan gelen akıllı kelime öbekleri ve düşüncelerimizi içermektedir.

Anıtkabir Sözleri

1. Cadillac’ın Anıtkabir’deki salonda ziyaretçiler tarafından en çok ilgi gören tarafı ise saatinin 09:05’e ayarlanmış olmasıdır.
2. Duman – Senden Daha Guzel
Thanks for watching!
3. Mustafa Kemal Pa a
q3
4. Kulelerin iç veya dış yüzlerinde adlarına uygun kabartma kompozisyonlar ve iç duvarlarının tavanla birleştiği yerde çepeçevre olmak üzere Atatürk’ün kulenin konusuyla ilgili özlü sözleri bulunmaktadır.
5. Z hre Ana Forum
q5
6. Yiğidim Aslanım Sözleri, Sanatçı: Zülfü Livaneli, sitede Zülfü Livaneli şarkı sözleri, akorları, sekmeler, zil sesleri için arama nomorelyrics.
7. Www.sozcu.com.tr
q7
8. İşte en anlamlı Atatürk şiirleri ve sözleri Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü.
9. Ek i eyler – Ek i S zl k
q9
10. · Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklâlden mahrum bir millet, medenî insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye lâyık sayılamaz.
11. Anıtkabir için 1941’de açılan yarışmaya, İkinci Dünya Savaşı’nın en çetin günleri yaşanmasına rağmen Türkiye, Almanya, İtalya, Avusturya, İsviçre, Fransa ve Çekoslovakya’dan toplam 49 proje katıldı.
12. 10 Kasım İle İlgili Sözler Kısa, 10 Kasım İle İlgili Sözler Facebook, 10 Kasım İle İlgili Kısa Yazılar, 10 Kasım İle İlgili Güzel Sözler, Atatürk’e Söylenmiş Güzel Sözler.
13. Erdoğan, “Dik dur eğilme, bu millet seninle” sloganı ve vatandaşın sevgi gösterilerine el sallayarak karşılık verdi.
14. 1938 yılında hayata gözlerini yuman Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü anma gününe özel düzenlediğimiz içerikte, en güzel 10 Kasım sözleri, 10 Kasım şiirleri ve mesajlarını sosyal medya.
15. Iirler G zel s zler
q15
16. Iç duvarlarında kulenin adıyla ilgili bir kompozisyon ve Atatürk’ün sözleri yer alıyor.
17. Www.sozcu.com.tr
q17
18. 2019 · Ankara’da yaşayan veya Ankara’yı ziyaret eden herhangi birinin vakit yaratıp da Anıtkabir’e gitmemesi, o havayı teneffüs etmemesi, Anıtkabir’in her köşesini gezerek bu ülkenin nasıl kurulduğunu hissetmemesi çok büyük kayıp.
19. Jolly tur Blog
q19
20. Www.sozcu.com.tr
q20
21. Daha önce de söz konusu ettiğimiz gibi, Anıtkabir’deki kuleler, ulusumuzun ve devletimizin var oluşunda büyük tesirleri olan yüce kavramları temsil eder.
22. Türk milletine gömüleceği yer konusunda bir vasiyette bulunmayan Atatürk’ün yıllar önce bir gezi sırasında Rasattepe’yi gezerken ağzından dökülen “Bu tepe ne güzel bir anıt yeri…” sözleri de bugün için çok anlamlı… Anıtkabir modeli.
23. Ankara turu yapacaklar ya da gezi planlarına Ankara’yı uzun zamandır dahil etmek isteyenler için daha farklı ve anlamlı bir yazı yazmak istedim.
24. Anıtkabir’i Ziyaret Eden Ekrem İmamoğlu Atatürk’e Söz Verdi Resmi olmayan sonuçlara göre İBB başkanlığını kazanan Ekrem İmamoğlu Anıtkabir defterine, “İstanbul’a tüm tarihi.
25. Nternet Haber
q25
26. Mustafakemalpasaninkizi.tumblr.com
q26
27. – Anıtkabir mimarları masondur, Atatürk de mason olduğu için ona bu şekilde bir tapınak yapmışlardır.
28. Atatürk’ün Ebedi İstirahatgahı Anıtkabir’de bulunan Anıtkabir Özel Defteri çok özel bir proje ile halka açılıyor.
29. AK Parti’den Anıtkabir’de slogan atan gençlere küfür eden şahıs hakkında suç duyurusu AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş: ‘Bu sözler parti camiamızda çok büyük bir tepki.
30. “Anıtkabir’de Ulu Önder Atatürk’ün yattığı mozeleye çıkan Aslanlı Yol’daki yirmi dört aslan heykeli yirmi dört Oğuz boyunu, aslanların çift olması ‘birlik ve bütünlüğü’, kedi gibi yatar pozisyonda olmaları ise ‘barışseverliği’ temsil eder.
31. Sanal Bas n
q31
32. Www.aa.com.tr
q32
33. 000 m2 Tasarım ve inşaat Mimar Emin Halid Onat Ahmet Orhan Arda ANITKABİR, Türk Ulusunun kurtarıcısı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal.
34. Www.sozcu.com.tr
q34
35. Jolly tur Blog
q35
36. Www.sozcu.com.tr
q36
37. Yeni Mersin Gazetesi
q37
38. Www.sozcu.com.tr
q38
39. Hayatlar ve hayata ho seda
q39
40. Www.sozcu.com.tr
q40
41. Www.sozcu.com.tr
q41
42. Www.sozcu.com.tr
q42
43. Anıtkabir hakkında bilmeniz gerekenler Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarı olma özelliğini taşıyan Anıtkabir, hem manevi hem mimari anlamda Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli eserlerinden.
44. Www.sozcu.com.tr
q44
45. GittiGidiyor
q45
Bir cevap yazın