Anlamlı sözlere, akılda kalıcı memelere ve esprili alıntılara herkesten daha değer veriyoruz. Bu web sitesi, hem metin biçiminde hem de resim veya videolarda 500'den fazla farklı kaynaktan gelen akıllı kelime öbekleri ve düşüncelerimizi içermektedir.

Beydeba Sözleri

1. Eserin içeriğinde hayatı sisler içerisinde kalan bir Hint Hükümdarı olan Debşelem Şah’ın bir vasiyet üzerine ünlü bilge Beydeba’nın yanına gitmesi ondan hikmetli sözler , öğütler , devlet yönetiminde yardımcı olacak öğretici masallar dinlemesi anlatılmaktadır.
2. Kedi İle Fareler Çocuk Masalı – La Fontaine Masalları
Thank you for watching!
3. Bandedegosses
q3
4. G zel S zler
q4
5. G zel S zler
q5
6. Bir kez fitne tohumu düştü mü bir kalbe kolay kolay çıkıp gitmez oradan.
7. Beydeba kimdir, Beydeba’nın hayatı, Beydeba’nın yaşamı, Beydeba masalları, Beydeba fablları, Beydeba fabl örnekleri, Beydeba eserleri nelerdir, Beydeba’nın yazdığı fabl örnekleri nelerdir.
8. Köydeki herkes silahlanıp ormana koşmuş ancak daha ormana girmeden yaşlı ve işe yaramaz diye evden kovdukları köpeğin çocuğu geri getirdiğini görmüşler.
9. Sevilen S zler
q9
10. Padişah, tıpkı bir hükümdarın huzuruna giriyormuş gibi izin isteyerek yanına gitti Beydeba’nın.
11. G zel s zler ve mesajlar
q11
12. Dips z S z n Dibi G zel S zler
q12
13. Sevilen S zler
q13
14. Bu yazımızın içeriğinde neler okuyacaksınız: Beydeba Sözleri, Beydeba Kısa Sözleri, Beydeba Özlü Sözleri, Beydeba En Güzel Sözleri, Beydeba En Çok Paylaşılan Sözleri, Beydeba Sözleri Resimli, Beydeba Sözleri Facebook, Beydeba Kitap Alıntıları Beydeba Sözleri Malın en.
15. Beydeba’nın yaşadığı zaman hakkında birçok ihtilaf bulunmakta ise de kitabın Depşelem isimli bir Hint hükümdarı zamanında yazıldığı düşünülmektedir.
16. G zel S zler
q16
17. Yoksa elbette ağzına kadar suyla dolu olan bir depo da elbet bir gün bir yerinden damlaya damlaya bir de bakmışsın boşalıvermiş.
18. Söylemediğim bir sözden ötürü asla pişman olmadım.
19. Sevilen S zler
q19
20. G zel s zler ve mesajlar
q20
21. Beydeba Sözleri ( 8 adet ) Ateşin, borcun, hastalığın ve düşmanın küçüğü yoktur.
22. Şam’da doğup, sonraları Çin’e göç ettiği çok rivayet edilir.
23. G zel S zler
q23
24. Dips z S z n Dibi G zel S zler
q24
25. Beydaba kralın huzuruna çıkar, hikmetli sözlerini söyler ,Kral ilk önce bilgini hapse attırı sonra söylediklerini düşünüp ona tekrar söz hakkı verir ve onu veziri yapar.
26. G zel S zler Kayna – Ensozler
q26
27. G zel S zler
q27
28. G zel S zler
q28
29. Ne G zel S zler
q29
30. Sözün özünü vurgulayan Beydeba ise kitabında yoğun ahlaki, yer yer siyasi bir anlatıyla ruhsal bir ölüm gerçekleştirir okuyucuya.
31. “BEYDEBA” ait en güzel ve efsane sözleri, şiirleri, anekdotları, yazıları, replikleri ve atasözleri demle.
Rate article
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: