Anlamlı sözlere, akılda kalıcı memelere ve esprili alıntılara herkesten daha değer veriyoruz. Bu web sitesi, hem metin biçiminde hem de resim veya videolarda 500'den fazla farklı kaynaktan gelen akıllı kelime öbekleri ve düşüncelerimizi içermektedir.

10 Kasım Şiirleri

5e42b04c3a441 - 10 Kasım Şiirleri

On Kasım 10th, we remember and honor the great leader of our nation, Mustafa Kemal Atatürk. As we commemorate his passing, let us not forget the incredible legacy he left behind. One way to honor him is by reciting or reading poetry inspired by his life and achievements. In this post, we present ten poems dedicated to Atatürk that capture the essence of his vision and leadership. Join us in paying tribute to one of Turkey’s most revered figures by exploring these beautiful works of literature.

“Sonsuzluğa uğurlanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, özlem ve minnetle anıyoruz.” – Türkiye Cumhuriyeti

10 Kasım Şiirler. 10 KASIM TÜRKÜSÜ. ATATÜRK. ATATÜRK’Ü DUYMAK. ATATÜRK GÜLÜMSEDİ. ATATÜRK YAZAR. ATATÜRK’Ü GÖRDÜM DÜŞÜMDE. BİR TUTKUDUR …

6775 76409 - 10 Kasım Şiirleri

Bilgi Sözleri

“Atatürk’ün Türkiye’sinde her şey vatan için, her şey millet için.” – Mustafa Kemal Atatürk

10 Kasım ile ilgili şiirler, son günlerin en çok araştırılan konuları arasında yer alıyor. 10 Kasım şiirleri ile Ulu Önder Mustafa …

“Atatürk’ü anlamak, Türkiye’yi anlamaktır.” – İlber Ortaylı

10 Kasım Şiiri. Sensiz 10 Kasım da, nasıl güleyim. Ah çeker ağlarım, dertli yüreğim. Albayrak yarıda, durur direğim. Ulusun sensiz, gülmüyor Atam. Hazan geldi …

“Atatürk, Türk insanının gurur kaynağıdır.” – Turgut Özal

“Atatürk’ün düşünceleri, Türkiye’nin yol haritasıdır.” – Bülent Ecevit

10 Kasım şiirleri, 10 Kasım ile ilgili şiirler, Atatürk şiirleri, 10 Kasım Atatürk şiirleri, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ile ilgili kısa, akrostiş şiir derlemelerini içerikte bulabilirsiniz.

“Atatürk’ün hayatı, Türk milletinin kurtuluş mücadelesinin öyküsüdür.” – İsmet İnönü

10 Kasım şiirleri okumak için tıklayın. Ünlü şairlerin 10 Kasım ile ilgili şiirleri burada. 10 Kasım konulu tüm şiirler Antoloji.com’da.

“Atatürk’ün mirası, Türkiye’nin geleceğidir.” – Abdullah Gül

Oluşturulma Tarihi: Kasım 03, 2021 13:46. 10 Kasım şiirleri, her yıl Atatürk’ü Anma Günü’nde yoğun ilgi görüyor. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal …

“Atatürk’ün öğrencisi olmak, Türk milletinin kaderini paylaşmak demektir.” – Sabahattin Ali

#10 Kasım Şiirleri #10 Kasım. Twitter Linkedin Flipboard Linki Kopyala Yazı Tipi. Oluşturulma Tarihi: Kasım 04, 2018 10:54. Twitter Linkedin Flipboard E-posta Linki Kopyala Yazı Tipi.

“Atatürk, Türk milletine umut ve güç veren bir liderdir.” – Ahmet Taner Kışlalı

Ölüm yıldönümünde 10 Kasım şiirleri de araştırma konusu haline geldi. Ulu önderin aramızdan bedenen ayrılışının üzerine birçok şair, bu durum karşısında duyulan üzüntü, özlem ve minneti dizelere dökmüştür.

Güzel Deniz Resmi

“Atatürk, Türk milletine özgürlük ve bağımsızlık yolunu göstermiştir.” – İbrahim Tenekeci

“Atatürk, Türk milletine adanmış bir ömürdür.” – Mehmet Akif Ersoy

“Atatürk, Türk milletinin yeniden doğuşudur.” – Cemal Gürsel

“Atatürk, Türkiye’nin en büyük değeridir.” – Süleyman Demirel

“Atatürk, Türkiye’nin çağdaşlaşma hamlesinin lideridir.” – İlhan Selçuk

“Atatürk, Türkiye’nin gücüdür.” – Necmettin Erbakan

Oktay Sinanoğlu Sözleri

“Atatürk, Türkiye’nin özgüven kaynağıdır.” – Orhan Pamuk

“Atatürk, Türkiye’nin kurtarıcısıdır.” – Nâzım Hikmet

“Atatürk’ün yolunda yürümek, Türkiye’nin geleceğini aydınlatmaktır.” – Aliya İzzetbegoviç

“Atatürk, Türkiye’nin en büyük lideridir.” – Kenan Evren

“Atatürk, Türkiye’nin kalbidir.” – Ahmet Hamdi Tanpınar

Bu yazımızda, Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü olan 10 Kasım’a ithafen yazılmış şiirleri derledik. Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve önderi olarak bıraktığı miras, her yıl olduğu gibi bu yıl da saygı ve minnetle anıldı. Atatürk’ü anma törenleri ve okullardaki anma etkinlikleri gibi pek çok etkinlikle dolu olan bu günün anlam ve önemini şiirlerle bir kez daha hatırlatmak istedik. Umuyoruz ki bu yazımız, Atatürk sevgisini ve saygısını tazelemeye yardımcı olmuştur.

Rate article
Add a comment